er ret træt af min computer den starter altid op med de valg med fejlsikret tilstand hvor den tæller ned fra 30 sek ? har prøvet boot ini fil (kan være jeg har gjort forkert?) og nu er den også begyndt ikke at vil starte op der er sort skærm og curseren står og blinker oppe i venstre hjørne ? kan starte op med win cden.
Hent DDS og gem programmet på dit Skrivebord: Her
Dobbeltklik på DDS.scr og tillad programmet at køre.
Når programmet er færdig vil det åbne to logs/tekst-filer.
Gem begge filer på dit Skrivebord og kopier indholdet af txt filerne herind i dit næste indlæg.
Da de er forholdsvis lange, kan du blive nødt til at sende dem i flere indlæg.
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /fastdetect /NoExecute=OptIn
Har prøvet at hente det det dds men synes ikke der sker noget ud over at der kommer en sort skærm med en lille tekst på engelsk og så kommer der nogle firkanter den har stået i et par timer på skærm billedet står der det vil tage ca 3 min ?
Har prøvet det der dds program der kommer ikke nogle log filer der kommer kun nogle firkanter som ser sådan ud ##################### der står på engelsk at det ikke vil tage meget længere tid end 3 min den har stået en time ser ud som om programmet ikke vil/kan starte